Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca brutalnego napadu

Data publikacji 30.08.2010

Krasnostawscy policjanci zatrzymali przed północą mężczyznę, który kilka godzin wcześniej napadł na wracającego do domu rowerem 14-latka. Napastnik uderzył go w tył głowy ciężkim przedmiotem i zabrał mu telefon komórkowy. Poszkodowany chłopiec trafił do szpitala w Lublinie z obrzękiem mózgu i obrażeniami potylicy. 29-letni sprawca wpadł w ręce policji przed północą, pod własnym domem. Był nietrzeźwy. O jego losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Informację o napadzie policjanci z Krasnegostawu otrzymali około godz. 21.30 od dziadka pokrzywdzonego 14-latka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy chłopiec wracał rowerem do domu, został od tyłu zaatakowany w głowę przez nieznaną osobę.

Napastnik uderzył chłopaka ciężkim przedmiotem – 14-latek upadł. Następnie sprawca zażądał od ofiary telefonu komórkowego. Z łupem w ręku uciekł. Poszkodowanemu udało się o własnych siłach dotrzeć do domu. Zdołał opisać wygląd sprawcy i jego charakterystyczny ubiór. Potem został przewieziony do szpitala w Lublinie, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze stwierdzili u niego pęknięcie potylicy oraz obrzęk mózgu, co zagraża jego życiu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. 29-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw wpadł w ręce funkcjonariuszy przed północą pod własnym domem – trafił na komendę. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

W czasie przeszukania jego domu, policjanci znaleźli skradziony w wyniku rozboju telefon komórkowy 14-latka – sprawca ukrył go w kominie.

Prokurator zdecyduje o tym, jakie zostaną mu postawione zarzuty.

(KWP w Lublinie / pp)
 

Powrót na górę strony