Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka podawała się za córkę kobiety

Data publikacji 31.08.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latkę, która podając się za córkę 63-letniej kobiety, usiłowała od niej wyłudzić 15 tysięcy złotych. Ponadto okazało się, że jest uciekinierką z domu dziecka. O dalszym losie nieletniej zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali 16-letnią mieszkankę Wałbrzycha, podejrzaną o usiłowanie wyłudzenia pieniędzy od 63-letniej mieszkanki Wrocławia. Jak ustalili policjanci, młoda kobieta zadzwoniła do wrocławianki i podając się za jej córkę powiedziała, że potrzebuje od niej 15 tysięcy złotych. Rozmówczyni twierdziła, że osobiście nie może przyjść po pieniądze. Powiedziała, że ktoś odbierze je za nią. 63-letnia kobieta podejrzewając, że ma do czynienia z oszustką, natychmiast powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali 16-latkę, gdy przyszła odebrać pieniądze. Ponadto okazało się, że dziewczyna uciekła z domu dziecka.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Sprawdzają także, czy w ten sposób nie zostały oszukane inne osoby.

Materiały zebrane w tej sprawie zostaną przekazane do sądu, który podejmie dalsze decyzje dotyczące losu zatrzymanej.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ!!!

Jeśli podejrzany podaje się za członka rodziny, którego nie znamy lub nie pamiętamy, i prosi nas o pomoc (najczęściej o pożyczenie pieniędzy), to przedtem skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy potwierdzą nam, że to jest faktycznie krewny potrzebujący pomocy finansowej.

Pamiętaj, że zawsze o swoich podejrzeniach możesz powiadomić Policję. Wówczas postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

(KWP we Wrocławiu / łn)

Powrót na górę strony