Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 31.08.2010

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwie kobiety, w mieszkaniu których znaleźli narkotyki. Zabezpieczono ponad 700 porcji środków odurzających. Głogowianki zostały aresztowane. Całkowicie zaskoczeni zostali też dilerzy narkotyków przez złotoryjskich policjantów. Zostali zatrzymani w momencie, gdy w lesie dzielili narkotyki do woreczków na mniejsze porcje. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 700 porcji amfetaminy i niewielkie ilości marihuany. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat, podejrzane o przestępstwa narkotykowe. W ich mieszkaniu policjanci ujawnili kilkadziesiąt gramów amfetaminy, marihuanę, wagi elektroniczne oraz woreczki strunowe przeznaczone do pakowania narkotyków. Obecnie kryminalni wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają źródło pochodzenia środków odurzających. Sąd rejonowy w Głogowie zdecydował o aresztowaniu kobiet na okres trzech miesięcy.

***

Na podstawie uzyskanej informacji policjanci ze Złotoryi całkowicie zaskoczyli dilerów narkotykowych w trakcie ważenia i porcjowania narkotyków. Do zdarzenia doszło na jednej z leśnych dróg. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 31 lat. Zatrzymani w samochodzie osobowym rozłożyli wagę i dzielili do woreczków foliowych amfetaminę. Okazało się, że sprawcy posiadali przy sobie ponad 700 porcji amfetaminy i niewielkie ilości marihuany. Zatrzymani oprócz tego, że popełnili przestępstwo, oszukiwali również swoich odbiorców. Do rozprowadzanej amfetaminy dosypywali znaczne ilości bezwartościowej substancji zwiększając tym samym wagę sprzedawanego środka odurzającego. Odbiorcy kupując narkotyk otrzymywali niebezpieczną mieszankę, która mogła im zaszkodzić bardziej niż czysta amfetamina. Decyzją złotoryjskiego sądu 31-letni mężczyzna , który był poszukiwany, trafił do aresztu na trzy miesiące, a wobec jego 23-letniego kolegi zastosowano dozór policyjny.

Osobom, które posiadają narkotyki grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łn)
 

Powrót na górę strony