Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 8 sztuk broni palnej u kolekcjonera

Data publikacji 31.08.2010

Policjanci wydziału kryminalnego piskiej Komendy Policji w jednym z tamtejszych mieszkań zabezpieczyli 8 sztuk długiej broni palnej. 54-letni mężczyzna nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Funkcjonariusze wyjaśniają, skąd 54-latek miał nielegalną broń. Za jej posiadanie kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Głównej Policji został poinformowany przez mieszkańca Pisza o tym, że mąż jego znajomej może w mieszkaniu posiadać broń. Ta informacja została przekazana oficerowi dyżurnemu piskiej Komendy Policji. Funkcjonariusz pod wskazany adres wysłał policyjny patrol. Faktycznie w mieszkaniu 54-letniego mężczyzny kryminalni zabezpieczyli 8 sztuk długiej broni palnej. 54-letni mieszkaniec Pisza nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Mężczyzna, jak sam oświadczył, jest kolekcjonerem staroci i posiada broń właśnie w celach kolekcjonerskich.

Broń została zabezpieczona. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka. Policjanci wyjaśniają, skąd 54-latek miał nielegalną broń. Za jej posiadanie kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony