Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewaną o napad na bank

Data publikacji 01.09.2010

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 26-letnią kobietę, która podejrzewana jest o napad na placówkę bankową w Warszawie. Uzbrojona w nóż napastniczka żądała od obsługi 20 tys. złotych. Katarzyna B. została już decyzją sądu tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

12 lipca 2010 roku do placówki bankowej przy ul. Zamoyskiego w Warszawie weszła młoda kobieta. Uzbrojona w nóż napastniczka zażądała od pracowników wydania 20 tys. złotych. Gdy usłyszała, że na pieniądze będzie musiała poczekać, rzuciła się do ucieczki. Informacja o usiłowaniu napadu szybko dotarła do policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. Kryminalni zebrali wszelkie dostępne informacje dotyczące wyglądu napastniczki. Wśród nich znajdowały się między innymi nagrania z wewnętrznego monitoringu, na których widać było sprawczynię.

Praca operacyjna policjantów z „terroru” szybko zaczęła przynosić efekty. Wkrótce funkcjonariusze wytypowali krąg osób, które mogły dopuścić się usiłowania napadu. Dalsze działania doprowadziły do zatrzymania Katarzyny B. Policjanci ustalili, że kobieta ma na swoim koncie prawdopodobnie jeszcze jeden napad – na placówkę przy ulicy Garibaldiego. 26-latka po zatrzymaniu przyznała się do tych czynów.

Wczoraj sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesięcy. Katarzynie B. grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony