Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust wynajmujący cudze mieszkanie

Data publikacji 01.09.2010

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 26-letniego Bartosza Z., który wynajmował mieszkanie w atrakcyjnym punkcie stolicy, za bardzo okazyjną cenę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wynajmował je kolejnym osobom zgłaszającym się do niego, pobierając od każdego kaucję w wysokości miesięcznego czynszu 1400 zł.

Przed południem policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 26-letniego Bartosza Z., który chciał kolejny raz wynająć nie swoje mieszkanie. Zatrzymanie miało miejsce w lokalu przy ul. Jana Pawła II, gdzie oszust miał swoją główną siedzibę.

Policjanci ustalili sposób jego działania. Mężczyzna miesiąc wcześniej wynajął w atrakcyjnym punkcie Warszawy kawalerkę. Następnie zamieścił ogłoszenie w popularnym serwisie, że chce wynająć mieszkanie w centrum za bardzo atrakcyjną cenę. Zgłaszały się do niego kolejne osoby, którym wynajmował lokal. W celu zwiększenia swojej wiarygodności, z każdą osobą podpisywał umowę, zawierającą zapis o kaucji w wysokości miesięcznego czynszu 1400 zł.

Na chwilę obecną policjanci ustalili już czworo pokrzywdzonych oszukanych na kilka tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę czas, w którym działał, należy założyć, że poszkodowanych może być znacznie więcej. W związku z tym wszystkie osoby, które zostały oszukane przez osobę podającą się za Bartosza Z. przy wynajmie 35-metrowego mieszkania, mieszczącego się przy ul. Jana Pawła II, proszone są o kontakt z komendą rejonową Policji Warszawa I, ul. Wilcza 21, tel. 22-603-70-55 lub 22-603-61-40.

(KSP / as)
 

Powrót na górę strony