Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek terroryzował rodziców

Data publikacji 01.09.2010

10 zarzutów usłyszał 15-latek. Chłopiec jest podejrzewany o usiłowania wymuszeń rozbójniczych i wymuszenia rozbójnicze, kradzieże i uszkodzenie mienia. Pokrzywdzeni to rodzice nieletniego i kolega. 15-latek w sposób despotyczny i poniżający traktował rodziców. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Rodzice 15-latka poprosili o pomoc wolskich policjantów po kolejnych atakach agresji syna. Ojcu i matce ciężko mówić o nieobliczalnym zachowaniu ich dziecka. Postanowili jednak – w obawie przed jeszcze większą eskalacją despotycznego zachowania 15-latka – przerwać milczenie. Z uwagi na wiek sprawcy akta zostały przekazane do wydziału ds. nieletnich i patologii.

Policjanci ustalili, że chłopiec od kilku miesięcy zachowywał się bezwzględnie wobec najbliższych. Krzyczał i bił swoją matkę oraz zmuszał ją, by dawała mu pieniądze. Gdy rodzice nie spełniali jego zachcianek, groził, niszczył różne przedmioty i kradł.

Policjanci postawili 15-latkowi aż 10 zarzutów, dotyczą one najcięższych przestępstw: kradzieży, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, wymuszenia rozbójniczego i zniszczenia mienia. O losie chłopca zdecyduje sąd rodzinny.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony