Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 01.09.2010

Policjanci z posterunku w Mielnie zatrzymali poszukiwanego od dwóch lat mężczyznę, za którym wydano m.in. 3 listy gończe i 6 nakazów doprowadzenia. Dodatkowo 31-latek, który miał zasądzony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2011 roku, jechał samochodem mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Dzisiejszej nocy policjanci z posterunku w Mielnie pełnili służbę na terenie swojej gminy. Godzinę po północy w Łazach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Poddali go badaniu na trzeźwość i okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jednocześnie nie posiadał ze sobą żadnych dokumentów. Podczas kontroli podał swoje dane osobowe, jednak policjanci szybko zorientowali się, że kierowca nie mówi im prawdy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam policjanci sprawdzili jego tożsamość. Wtedy okazało się, że zatrzymany 31-latek jest poszukiwany 3 listami gończymi, 6 nakazami doprowadzenia i 2 zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo do 2011 roku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

31-latek odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za podanie fałszywych danych i poniesie również konsekwencje swoich wcześniejszych czynów, za które jest poszukiwany.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

Powrót na górę strony