Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował autami, używając nie swoich dokumentów

Data publikacji 01.09.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawniono między innymi kilkanaście dokumentów tożsamości różnych osób. 27-latek posługiwał się nimi przy zawieraniu umów dotyczących kupna-sprzedaży samochodów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

29 sierpnia 2010 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali w jednym z mieszkań w centrum miasta mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie kilkunastu dokumentów, m.in. dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych oraz kart bankomatowych należących do różnych osób. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli również 150 umów kupna - sprzedaży samochodów. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie dokumentów oraz dlaczego w żadnej z umów nie ma jego nazwiska. Policjanci podejrzewają, że 27-latek handlował autami „omijając siebie” w umowach sprzedaży, czym narażał skarb państwa na straty związane z nieuiszczaniem podatku dochodowego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegóły tej sprawy.

Za fałszowanie oraz ukrycie dokumentów, którymi nie ma się prawa rozporządzać, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / as)
 

Powrót na górę strony