Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 02.09.2010

Kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 11 tys. porcji amfetaminy i marihuany, wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków oraz woreczki foliowe do ich pakowania. To już kolejna zatrzymana w ciągu kilku dni osoba, u której znaleziono duże ilości narkotyków. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety, które miały ponad 700 porcji środków odurzających.

Policjanci wydziału kryminalnego z głogowskiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali kolejną już w ostatnim czasie osobę, podejrzaną o tego rodzaju przestępstwa. Do zatrzymania 23-latka doszło w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze w godzinach wieczornych weszli do zajmowanego przez mężczyznę lokalu, podejrzewając, że znajdują się tam duże ilości środków odurzających, a zatrzymany zajmuje się prawdopodobnie ich rozprowadzaniem. W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci znaleźli w mieszkaniu duże ilości amfetaminy i marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można było uzyskać ponad 11 tys. porcji handlowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających, woreczki foliowe do ich pakowania oraz telefony komórkowe.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz gdzie miały one trafić. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejna duża ilość narkotyków przechwycona przez głogowskich policjantów. Zaledwie kilka dni temu funkcjonariusze zabezpieczyli tam również amfetaminę i marihuanę w ilości ponad 700 porcji. W tej sprawie zatrzymano dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat, podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Obie także zostały tymczasowo aresztowane.

(KWP we Wrocławiu / łn)
 

Powrót na górę strony