Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali dilerów rozprowadzających narkotyki pocztą kurierską

Data publikacji 02.09.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie wraz z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn z województwa podkarpackiego i małopolskiego, którym udowodnili obrót prawie 60 kg marihuany, 7 kg amfetaminy oraz 1,5 tys. ekstazy.

Akcja była prowadzona przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariuszy CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. O wcześniejszych zatrzymaniach w tej sprawie informowaliśmy pod koniec sierpnia. Wtedy w ręce mundurowych trafiło 5 przestępców z Lublina oraz ponad 2,2 kg marihuany i 2-metrowe drzewko konopi. Z takiej ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie 90 tys. złotych można było przygotować blisko 9 tys. porcji konsumenckich.

Funkcjonariusze zapowiadali wtedy, że nie są to ostatnie zatrzymania przestępców w tej sprawie. Mundurowi ustalili kolejne osoby zajmujące się rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę. Tym razem trop doprowadził do mieszkańców Sanoka oraz Krakowa.

Policjanci wspólnie z prokuratorami ustalili, że we wtorek rano do 25-letniego Łukasza T. z Sanoka zostanie za pośrednictwem firmy kurierskiej doręczona przesyłka, w której mogą znajdować się narkotyki. Zaraz po odebraniu jej przez mężczyznę policjanci wkroczyli do akcji. Informacja potwierdziła się, kiedy funkcjonariusze CBŚ otworzyli pakunek. Okazało się, że był w nim prawie kilogram suszu marihuany. Nie były to jedyne narkotyki, jakie posiadał mieszkaniec Sanoka. Mundurowi znaleźli w jego samochodzie ponad 5,5 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1,2 tys. złotych.

W tym samym czasie kolejna grupa funkcjonariuszy zatrzymała 19-letniego Dawida P., który był podejrzany o pośrednictwo w transakcjach narkotykowych przez przyjmowanie przesyłek z nielegalną substancją. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego Leszka C., mieszkańca Krakowa, u którego w garażu zostało ujawnionych kilkanaście dużych foliowych worków z pozostałościami po suszu marihuany. Mundurowi zabezpieczyli należące do niego telefony komórkowe i komputer.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Lublinie. Śledczy ustalili, że 28-letni Leszek C. uczestniczył w obrocie ponad 58 kilogramów marihuany, 7 kilogramów amfetaminy oraz 1,5 tys. tabletek ekstazy. Mężczyzna dostarczał narkotyki odbiorcom za pomocą firm kurierskich. Policjanci udowodnili mu nadanie ponad 30 takich przesyłek. Z kolei 25-latek odpowie za uczestnictwo w obrocie ponad 31 kilogramów marihuany oraz posiadanie ponad 5,5 grama amfetaminy. Natomiast 19-letniemu Dawidowi P. funkcjonariusze udowodnili uczestnictwo w obrocie ponad 12 kilogramami marihuany. Narkotykowi przestępcy trafili wczoraj przed oblicze prokuratora gdzie usłyszeli stosowne zarzuty. Dzisiaj z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zostaną doprowadzeni do sądu.

Dotychczas w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, którym zostało przedstawionych 20 zarzutów związanych z łamaniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mundurowi ujawnili także ponad 3 kilogramy marihuany oraz ponad 5,5 grama amfetaminy, a także na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie na łączną kwotę blisko 30 tys. złotych.

Wobec 6 osób zastosowano tymczasowe aresztowanie, a wobec 2 dozór policyjny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie we współdziałaniu z funkcjonariuszami CBŚ. Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tego procederu. Za handel narkotykami w wielkich ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / as)
 

Powrót na górę strony