Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana matka, która porzuciła noworodka

Data publikacji 02.09.2010

Bytomscy policjanci poszukują matki, która na klatce schodowej bloku przy ulicy Ligęzy w Bytomiu, porzuciła swoje dziecko. Noworodka znalazł wieczorem przed drzwiami właściciel mieszkania. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy i zostało umieszczone w szpitalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. 22-letni mieszkaniec Bytomia wyszedł na klatkę schodową po tym, kiedy usłyszał pukanie do drzwi. Na podłodze przed drzwiami znalazł zawiniętego w kocyk noworodka. Jak poinformował policjantów, słyszał kroki oddalającej się osoby, lecz nie sprawdzał, kto opuszczał budynek, bo zajął się dzieckiem. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało dziewczynkę do szpitala. Już pierwsze badania wykazały, że do porodu doszło w warunkach domowych godzinę wcześniej. Jak twierdzą lekarze, zdrowiu noworodka nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Śledczy zajmujący się sprawą wstępnie ustalili, że matką dziewczynki może być 16-latka o imieniu Magdalena, pochodząca z Katowic, która w przeszłości utrzymywała kontakty z mieszkającym w tym budynku mężczyzną. Obecnie trwają poszukiwania dziewczyny, która najprawdopodobniej porzuciła dziecko i sama, rodząc poza szpitalem, może być teraz narażona na poważne komplikacje zdrowotne.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu 16-latki lub posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu pod nr tel. (032) 388 82 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu: 112 i 997.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Powrót na górę strony