Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

82-latek podżegał do zabójstwa synowej

Data publikacji 02.09.2010

Wczoraj policjanci z Księżpola zatrzymali 82-latka, który usiłował namówić jednego z mieszkańców tej samej gminy do dokonania zabójstwa swojej 33-letniej synowej. W zamian oferował ponad 20 tys. złotych. Motywem podżegania do jej zabójstwa okazały się nieporozumienia rodzinne oraz zawiadomienie o znęcaniu się syna 82-latka nad żoną. Mężczyzna trafił dziś przed oblicze prokuratora.

Policjanci uzyskali informację, że 82-letni mieszkaniec gminy Księżpol podżegał do zabójstwa swojej synowej, oferując w zamian pieniądze. Miał to uczynić po tym, jak synowa złożyła zawiadomienie przeciwko jego synowi o znęcanie się, co zostało odnotowane wiosną br. Mundurowi sprawdzili, kogo 82-latek nakłaniał do popełnienia przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec tej samej gminy.

Po potwierdzeniu informacji o fakcie podżegania do zabójstwa przez 82-latka, policjanci zaczęli sprawdzać szczegóły tego zdarzenia. Jak ustalili, staruszek oferował ponad 20 tysięcy złotych za zamordowanie synowej. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. 82-latek trafił wczoraj do policyjnego aresztu.

Dzisiaj mężczyzna trafił przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa zabójstwa. Wobec 82-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / as)
 

Powrót na górę strony