Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalną uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 02.09.2010

Dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie zatrzymali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Nielegalna plantacja ukryta była w lesie, wśród wysokich zarośli i gęstych drzew. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 250 krzewów, z których można byłoby wyprodukować około 50 kg marihuany, o szacunkowej, czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Nad sprawą policjanci pracowali już od jakiegoś czasu. Z posiadanych informacji i typowań wynikało, że dwaj mieszkańcy Konina mogą zajmować się nielegalną uprawą konopi. Funkcjonariusze przeprowadzili działania w wyniku których zatrzymali dwóch mężczyzn (29 i 26 lat. Dwaj mieszkańcy Konina wpadli na gorącym uczynku, kiedy użyźniali nielegalną uprawę przywiezionym z sobą nawozem.

Prowadzona na hałdach nielegalna plantacja, na której rosły drzewka marihuany, ukryta była w lesie w gminie Kazimierz Biskupi. Zewsząd osłaniały ją zarośla i gęste drzewa.

Policjanci zabezpieczyli około 250 krzewów, z których jak się szacuje, można byłoby uzyskać ponad 50 kg marihuany.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą najprawdopodobniej za nielegalną uprawę. Policjanci ustalają nabywców konopi indyjskich.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony