Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas przepustek z więzienia okradał lekarzy

Data publikacji 02.09.2010

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza, który okradał gabinety lekarskie. Podejrzany miał dokonywać przestępstw podczas przepustek z zakładu karnego i bezpośrednio po zakończeniu kary. 36-latek, zatrzymany w swoim samochodzie podczas oglądania łupu, już usłyszał kilkanaście zarzutów. Teraz jako recydywista wróci do więzienia nawet na 15 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zrealizowali sprawę dotyczącą włamań i kradzieży, do których dochodziło w szpitalach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Związek ze zdarzeniami miał 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Radosława O. zatrzymano bezpośrednio po włamaniu do gabinetu lekarskiego w jednym z olsztyńskich szpitali. Podejrzany siedział w aucie i oglądał kolejny łup - torebkę pani doktor.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, wskazujący na to, że od kwietnia br. sprawca mógł dokonać kilkunastu takich przestępstw. Jak ustalili kryminalni, podejrzany wybierał wcześniej gabinet i umawiał się w nim na fikcyjną wizytę. Podczas tego spotkania sprawca obserwował wnętrze pokoju i rzeczy, które się w nim znajdowały. Następnie Radosław O. tylko czekał, kiedy gabinet zostanie pusty, i włamywał się do niego. Czasem sami pokrzywdzeni ułatwiali pracę podejrzanemu, zostawiając w drzwiach klucze do pokoju.

36-latek z Olsztyna usłyszał zarzuty. Jak się okazało, mężczyzna był już karany za kradzieże z włamaniami, a przestępstwa, o które teraz jest podejrzany, miał popełniać podczas przepustki z zakładu karnego i bezpośrednio po wyjściu z więzienia.

Teraz Radosław O. znów tam trafi. Tym razem recydywiście grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / as)

Powrót na górę strony