Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez cztery miesiące terroryzowali mieszkańców wsi

Data publikacji 03.09.2010

Od marca trzech młodych mężczyzn terroryzowało mieszkańców wsi Kopki koło Niska. Sprawcy mają na swoim koncie kilkanaście pobić. Policjanci wpadli na ich ślad, mimo że ofiary – bojąc się zemsty – nie chciały o tym mówić. Jeden z napastników jest już w rękach Policji.

Dopiero pod koniec lipca do rudnicckich policjantów dotarły pierwsze, szczątkowe informacje o problemach mieszkańców Kopek, wsi w powiecie niżańskim. Policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem pokrzywdzonych. Początki nie były łatwe – mieszkańcy bali się bowiem wskazać napastników. Pokrzywdzeni przyznawali, iż padli ofiarą pobić czy gróźb, lecz bali się o tym otwarcie mówić w obawie o swoje życie. Strach został przełamany, gdy jedna z ofiar przemocy zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Wtedy jej śladem poszli pozostali poszkodowani. Policjanci dotarli w sumie do kilkunastu ofiar.

Ustalono, że od czterech miesięcy trzech młodych mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat nękało mieszkańców wsi. Scenariusz był zawsze taki sam. Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, atakowali bez powodu przypadkowo napotkane osoby. Ofiary były bite pięściami i kopane po całym ciele. Napastnicy nie oszczędzali nawet kobiet. Kiedy ofiary chciały powiadomić o tym Policję, sprawcy straszyli ich pozbawieniem życia czy podpaleniem ich domów.

Główny sprawca został zatrzymany przez Policję. 23-latek usłyszał dziesięć zarzutów, odpowie za pobicia i groźby. Już został objęty policyjnym dozorem. Pozostali dwaj mężczyźni opuścili kraj w obawie przed zatrzymaniem, są poszukiwani.

(KWP w Rzeszowie / mg)
 

Powrót na górę strony