Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16 stadionowych chuliganów rozpoznanych

Data publikacji 04.09.2010

16 stadionowych chuliganów zatrzymali do tej pory bydgoscy policjanci. W wyniku współpracy kryminalnych, prokuratury i sądu zapadły dwa wyroki skazujące, dziewięciu zatrzymanych trafiło na miesiąc do aresztu, wobec dwóch zastosowano dozory policyjne. O losach trzech nieletnich dalsze decyzje podejmować będzie sąd rodzinny.

Sąd tymczasowo aresztował na miesiąc 26-letniego bydgoszczanina, natomiast zatrzymany dzisiaj (02.09) 19-latek decyzją sądu musi stawiać się raz w tygodniu w pobliskim komisariacie. Obaj zatrzymani do sprawy zamieszek chuligańskich, do których doszło w środę (25.08.) podczas meczu pucharowego w piłce nożnej, wcześniej usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, napaści na policjantów oraz naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprezy masowej.

Do tej pory bydgoscy kryminalni ustalili i zatrzymali łącznie 16 osób. Wobec dwóch chuliganów zapadły wyroki skazujące. 25- i 20-letni mieszkańcy Łodzi otrzymali wyroki 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, dozór kuratora, 1000 złotych grzywny i 1000 złotych nawiązki.

Wobec dziewięciu zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc. Oni wszyscy usłyszeli zarzuty usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, napaści na policjantów oraz naruszenia bezpieczeństwa imprezy masowej. Dwóch kolejnych podejrzanych otrzymało dozory policyjne. Wśród doprowadzonych do komendy jest trójka nieletnich w wieku 14 i 15 lat. Młodzi chuligani zostali przesłuchani w charakterze sprawcy czynu karalnego i ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci nadal analizują zgromadzony materiał dowodowy, przesłuchują świadków. W najbliższym czasie można spodziewać się dalszych zatrzymań.

źródło: KWP Bydgoszcz

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.74 MB)

Powrót na górę strony