Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbity gang złodziei samochodów

Data publikacji 06.09.2010

Policjanci z Kamiennej Góry rozpracowali gang zajmujący się kradzieżami samochodów i rozbieraniem ich na części. W wyniku przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. Części z kradzionych samochodów, sprawcy sprzedawali poprzez internetowe portale aukcyjne, m.in. jako zestawy do przerabiania samochodów sprowadzanych z Anglii.

Policjanci z wydziału kryminalnego kamiennogórskiej komendy powiatowej, rozpracowując grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut, zatrzymali cztery osoby podejrzane o ten przestępczy proceder. Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku od 20 – 26 lat, mieszkańcy miejscowości leżących w gminie Kamienna Góra. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności operacyjne, wpadli na trop szajki zajmującej się kradzieżami samochodów na Dolnym Śląsku i rozbieraniem ich na części. „Dziuplę” znaleziono w stodole w jednej z wsi leżącej w pobliżu Kamiennej Góry. Części z rozbieranych samochodów mężczyźni sprzedawali poprzez internetowe portale aukcyjne, m.in. jako zestawy do przerabiania samochodów sprowadzanych z Anglii.

Złodzieje specjalizowali się głównie w kradzieżach różnych modeli samochodów marki Volkswagen. Na chwilę obecną policjanci, zajmujący się tą sprawą, ustalili pięć skradzionych samochodów. Trzy z nich oraz znaczną ilość części samochodowych już odzyskano. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając m.in. ilość tego typu kradzieży na ich koncie.

Mężczyźni nie byli wcześniej notowani. Za włamania i kradzieże pojazdów, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich decyzją sądu zostało już tymczasowo aresztowanych.

(KWP we Wrocławiu / as)

Powrót na górę strony