Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili narkotykową grupę przestępczą

Data publikacji 06.09.2010

Kaliscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadzała na rynek znaczne ilości narkotyków. W środę kryminalni zatrzymali w związku z tą sprawą sześć osób w wieku od 21 do 35 lat. Podczas przeszukania mieszkania jednej z nich funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Grupa działała od lutego bieżącego roku. Policjanci, analizując wiele informacji, zaczęli stopniowo ograniczać krąg osób podejrzanych o handel narkotykami. Ich działania doprowadziły do ustalenia składu osobowego całej grupy przestępczej oraz zebrania solidnego materiału dowodowego.

W środę funkcjonariusze zatrzymali sześć osób w wieku od 21 do 35 lat, mających związek ze sprawą, mieszkających na terenie powiatu kaliskiego i ostrowskiego. Szefem grupy był 26-latek. Mężczyzna zaopatrywał pozostałe pięć osób w narkotyki, które następnie trafiały na kaliski rynek. Policjanci podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy, udaremniając tym samym wprowadzenie na rynek około 1200 działek tego narkotyku.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał decyzję, żeby tymczasowo aresztować jednego z zatrzymanych. Wobec czterech kolejnych prokurator rejonowy w Kaliszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / łn)

 

Powrót na górę strony