Gwałciciel za kratkami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gwałciciel za kratkami

Data publikacji 07.09.2010

Za gwałty, usiłowania gwałtów oraz groźby karalne odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili mu co najmniej kilka tego typu czynów. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany.

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o gwałty, usiłowania gwałtów oraz groźby karalne, do których doszło na terenie miasta. Podejrzany to 34-letni mieszkaniec Wrocławia. Zatrzymano go 5 września w godzinach porannych w rejonie osiedla Wojszyce. Mężczyzna  trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło krótko po tym, jak jedna z mieszkanek powiadomiła policjantów z komisariatu na wrocławskich Krzykach o tym, że zaczepił ją nieznany mężczyzna, który miał nóż. Kryminalni ustalili jego wygląd i niezwłocznie zaczęli przeczesywać okolice. W jednym z ustronnych miejsc zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem odpowiadał opisowi sprawcy, i zatrzymali go.

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc dalsze czynności, zaczęli dokładnie sprawdzać, czy podejrzany nie ma czasem na koncie jeszcze innych tego typu czynów. Na podstawie czynności prowadzonych z udziałem zatrzymanego oraz szczegółowej analizy zgromadzonego materiału, udowodnili mu jeszcze udział w co najmniej kilku innych zdarzeniach w latach 2009 – 2010, gdzie sprawca w różnych ustronnych miejscach na terenie miasta zaczepiał kobiety, a następnie, grożąc, usiłował gwałcić lub dopuszczał się gwałtów.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Dzisiaj rano, na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne czyny.

(KWP we Wrocławiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.91 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja