Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nietrzeźwych rodziców

Data publikacji 07.09.2010

Funkcjonariusze znów podjęli interwencje wobec pijanych rodziców. Dolnośląscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która będąc w takim stanie „sprawowała opiekę” nad czwórką swoich małoletnich dzieci. O sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny. Natomiast mundurowi z Łomianek zatrzymali małżeństwo L. Podczas, gdy oboje siedzieli nietrzeźwi w domu, ich dzieci w wieku od 4 do 5 lat wyszły na ruchliwą trasę. Wczoraj prokurator zastosował wobec rodziców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

6 września około godziny 10.00 na numer alarmowy Policji zadzwoniła osoba, która powiadomiła o odbywającej się w jednym z jeleniogórskich mieszkań libacji alkoholowej. Ze zgłoszenia wynikało również, że w tym lokalu pijana matka opiekuje się małymi dziećmi. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Na miejscu funkcjonariusze zastali właściciela lokum, 33-letnią matkę oraz dwójkę jej dzieci w wieku 2 i 4 lat. Ponadto policjanci ustalili, że kolejna dwójka 6-letnich dzieci bawiła się na dworze. Od kobiety wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile w jej organizmie. W takim stanie 33-letnia matka „opiekowała” się swoimi dziećmi. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Dzieci umieszczono w placówkach opiekuńczych, do czasu podjęcia w tej sprawie decyzji przez sąd. Obecnie policjanci sprawdzają czy matka, sprawując opiekę nad dziećmi w takim stanie, nie stworzyła zagrożenia dla ich życia lub zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / łn)

***

Dochodziła 15.00, gdy świadek zauważył dwójkę małych chłopców ubranych tylko w spodenki. Dzieci w wieku od 4 do 5 lat przebiegały właśnie krajową "siódemkę" na przejściu dla pieszych, gdy paliło się czerwone światło. Na miejsce przyjechali strażnicy miejscy. W tym czasie policjanci z Łomianek dotarli do rodziców. Oboje byli nietrzeźwi. 43-letnia matka miała 1,9 promila, zaś badanie alkomatem wykazało u 40-letniego ojca 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieci zostały zbadane przez lekarza, a następnie trafiły pod opiekę babci. Policjanci zatrzymali Mariolę i Jarosława L. Oboje zostali osadzeni w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swoich małoletnich dzieci. Za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj prokurator zastosował wobec małżeństwa L. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

(KSP / łn)
 

Powrót na górę strony