Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 listy gończe i nakaz doprowadzenia

Data publikacji 08.09.2010

Poszukiwanego trzema listami gończymi i nakazem doprowadzenia zatrzymali policjanci z Pragi Północ wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Poszukiwań Celowych BK KGP. Mężczyzna ma na swoim koncie dwa wyroki sądów za przestępstwa narkotykowe i pchnięcie nożem. Był też członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

Kryminalni z Pragi wspólnie z policjantami Wydziału Poszukiwań Biura Kryminalnego KGP namierzyli poszukiwanego Krystiana G. (22 l.) na jednym z osiedli na warszawskim Bemowie. Ustalili operacyjnie, że młody mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań przy ul. Obrońców Tobruku. Zaczęli obserwować mieszkanie. O 6.00 rano z mieszkania wyszła kobieta z psem. Wtedy policjanci wkroczyli do akcji.

Dziewczyna w rozmowie z policjantami twierdziła, że nie zna Krystiana G. i mieszka sama. Kryminalni nie dali się jednak zwieść zapewnieniom kobiety, szczególnie, że w mieszkaniu były męskie ubrania i kosmetyki. W pewnym momencie policjanci zauważyli na parapecie okna dokumenty. Znaleźli dowód osobisty i książeczkę wojskową należące do Krystiana G. Znaleźli również dokumenty należące do innego mężczyzny. Renata M. (22 l.) przyznała w końcu, że poszukiwany to jej były chłopak, ale nie wie, gdzie jest. Policjanci nie dali za wygraną. Czekali ponad 6 godzin aż poszukiwany pojawi się w miejscu zamieszkania. Tuż przed południem mężczyzna przyszedł do domu i kompletnie zaskoczony został zatrzymany.

Krystian G. był poszukiwany trzema listami gończymi przez prokuratury w Suwałkach, Warszawa Śródmieście i Praga Północ oraz nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna ma na koncie wyroki za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, pobicie z użyciem noża. Był również poszukiwany przez prokuraturę do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem narkotykami.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony