Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla Gabriela J.

Data publikacji 08.09.2010

Wczoraj Sąd Rejonowy w Świebodzinie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, zastosował wobec Gabriela J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 28-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Policji.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. zakończyli poszukiwania nadzwyczajne za szczególnie niebezpiecznym przestępcą. Gabriel J. został zatrzymany w niedzielę (05.09 2010r.) w Kruszynie pod Sulechowem.

Przypomnijmy: w nocy z 11 na 12 lipca br. Gabriel J. wyskoczył z auta, gdy radiowóz zablokował mu drogę. Podczas pościgu przestępca strzelał do policjantów. Dwie kule trafiły w oba uda policjanta.

Podejrzany Gabriel J. usłyszał wczoraj zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Podczas akcji, związanej z jego zatrzymaniem, policja ujęła także dwóch mężczyzn w wieku 62 i 22 lat. Młodszemu z nich przedstawiono zarzut pomagania sprawcy przestępstwa w ukrywaniu się, a przez to utrudnianie postępowania karnego. 22-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat wiezienia. Chłopak odpowie także za uprawę konopi indyjskich.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / as)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 928.01 KB)

Powrót na górę strony