Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione rakiety tenisowe

Data publikacji 09.09.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał rakiety tenisowe z podrobionym znakiem towarowym. Takim działaniem naraził firmę produkującą sprzęt sportowy na straty w wysokości ponad 14 tysięcy złotych. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

19-letni koszalinianin sprowadził z Chin co najmniej 20 rakiet tenisowych. Każda z nich była bezprawnie oznaczona zastrzeżonym znakiem towarowym znanej firmy produkującej tego typu sprzęt. Sprowadzony towar chłopak sprzedawał przez Internet. Za rakietę, która w oryginale warta jest ponad 700 złotych, żądał 200-300 złotych mniej. W ten sposób znalazł 15 chętnych na markowy sprzęt, który w istocie okazał się tanią podróbką. Przedstawiciel firmy, której znak bezprawnie umieszczono na rakietach, szybko rozpoznał, że chłopak nie sprzedawał autentycznych produktów. Zidentyfikował je m.in. po pęknięciach lakieru, nieużywanym już logo i bardzo słabej jakości rakiet.

W mieszkaniu 19-latka policjanci zabezpieczyli 5 rakiet tenisowych. Sprzedając podróbki, młody mężczyzna naraził producenta na straty w wysokości ponad 14 tysięcy złotych. Koszalinianin usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu wyrobów bezprawnie oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / łn)

Powrót na górę strony