Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie rozpowszechniała muzykę

Data publikacji 09.09.2010

Nielegalne rozpowszechnianie plików muzycznych może skończyć się zarzutami dla 58-letniej mieszkanki powiatu koszalińskiego. Kobieta, zatrzymana przez policjantów z Koszalina, umożliwiła użytkownikom sieci pobranie ponad 12 tys. utworów.

58-latka założyła konto na portalu hostingowym zajmującym się przyjmowaniem i udostępnianiem różnego rodzaju utworów muzycznych, filmów, programów oraz gier. Zamieściła na nim co najmniej 12 482 pirackie pliki fonograficzne. Uzyskała je bez zgody osób uprawnionych, a następnie nielegalnie je zwielokrotniła. Przez jej działanie nieograniczona liczba użytkowników portalu mogła pobierać za darmo udostępnione przez nią utwory muzyczne. Związek Producentów Audio Video, który chroni prawa autorskie, wycenił poniesione z tego tytułu straty na ponad 24 tysiące złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali kobietę i zabezpieczyli jej komputer. Zostanie on poddany ekspertyzie przez biegłego sądowego, który sprawdzi zawartość nośnika danych. Wtedy okaże się, czy 58-latka usłyszy zarzuty nielegalnego rozpowszechniania cudzych utworów  muzycznych. Gdyby tak się stało, zgodnie z ustawą groziłoby jej do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony