Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie nastoletnich sprawców napadów

Data publikacji 22.02.2007

Wczoraj po południu policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w na przełomie stycznia i lutego dokonali dwóch napadów w Lublewie. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska -19-letni Jacek J. oraz 18-letni Krzysztof K. Dzień wcześniej, do tej samej sprawy policjanci zatrzymali sześciu ich rówieśników, również mieszkańców Gdańska – Michała K., Jakuba W., Łukasza T., Marcina T., Dawida T. i Jarosława K. Dwóch z nich – Łukasz T oraz Dawid H. byli nieletni, po przesłuchaniu zostali przekazani rodzicom, natomiast wobec pozostałych sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Obecnie poszukiwany jest ostatni z uczestników zdarzeń – Krzysztof. K.

Wszyscy mężczyźni są kolegami z osiedla. Czterech z nich zorganizowało napad na sklep, który wcześniej upatrzyli sobie w Lublewie. Ubrani w kominiarki, uzbrojeni w pałkę i pistolet wtargnęli do środka. Sterroryzowali i przeszukali właścicielkę, wyciągając z jej kieszeni 200zł. Ukradli również 300 złotych z kasy, a wychodząc ze sklepu zabrali jeszcze napoczętą zgrzewkę piwa i paczkę chipsów, po czym odjechali w stronę Gdańska. Przerażona sprzedawczyni od razu zgłosiła się na policję. Jak wyjaśniła, mężczyźni działali zdecydowanie i brutalnie, byli bardzo groźni i przekonywujący.

Mężczyznom spodobało się to co zrobili i po powrocie, zaczęli planować następny. Tym razem postanowili działać w większej grupie więc do występku nakłonili innych kolegów. Upatrzyli sobie jeden z komisów samochodowych. W ten sam sposób co poprzednio sterroryzowali sprzedawcę, zabierając mu portfel z dokumentami i drobne pieniądze. Policjanci szybko ustalili wszystkich uczestników napadów, wyjaśnili wszelkie okoliczności zdarzenia i odzyskali portfel z dokumentami w którym jak się okazało znajdowały się 3 dowody rejestracyjne aut. Pistolet, który mieli przy sobie prawdopodobnie był atrapą.

Powrót na górę strony