Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla nieuczciwego leasingobiorcy

Data publikacji 09.09.2010

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 55-letniego prezesa firmy z Gdańska. Mężczyźnie zarzuca się, że składając sfałszowane dokumenty, próbował wyłudzić z firmy leasingowej 10 samochodów bmw, łódź motorową i skodę superb na ponad 2,5 mln zł. Sąd rejonowy zastosował wobec Andrzeja J. dwumiesięczne tymczasowe aresztowanie.

Cztery ostatnie dni to finał realizacji sprawy prowadzonej przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego Andrzeja J., prezesa firmy z siedzibą w Gdańsku. Z materiałów sprawy wynika, że mężczyzna w kwietniu złożył pierwszy wniosek w warszawskiej firmie leasingowej. Przedmiotem leasingu miało być: 5 bmw X3 20d o wartości 809 tys. zł, 5 bmw 320xd o wartości 835,5 tys. zł i łódź motorowa o wartości 847,9 tys. zł. Do wniosku dołączył CIT-8 i referencje. Jednak bardzo szybko wyszło na jaw, że dokumenty poświadczały nieprawdę, dlatego też wniosek rozpatrzono negatywnie.

Okazało się, że nie była to jedyna próba oszustwa Andrzeja J. Zaledwie miesiąc później złożył w innej firmie leasingowej kolejny wniosek. Tym razem przedmiotem leasingu miała być skoda superb o wartości 149 tys. zł. Podobnie jak poprzednio, dokumenty dołączone do wniosku potwierdzały nieprawdę. Podanie rozpatrzono więc negatywnie.

Podczas przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono dokumenty świadczące o jego przestępczej działalności. Prokuratura rejonowa na Woli wszczęła w tej sprawie śledztwo i przedstawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości. Natomiast sąd zadecydował o zastosowaniu wobec Andrzeja J. środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego tymczasowego aresztowania.

(KSP / as)
 

Powrót na górę strony