Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecko kierowało w asyście pijanego ojca

Data publikacji 10.09.2010

Drawska drogówka zatrzymała pijanego mężczyznę, który był pasażerem samochodu prowadzonego przez 12-latkę.Mężczyzna, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, uczył swoją córkę jeździć. Za umożliwienie prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobie nie mającej wymaganych uprawnień grozi mu kara grzywny.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w jednej z miejscowości w gminie Kalisz Pom. W pewnym momencie zauważyli jadącą w ich kierunku toyotę z pasażerem na przednim siedzeniu. W zbliżającym się pojeździe policjanci nie mogli dostrzec kierowcy, dlatego zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało za kierownicą siedziała 12-letnia dziewczynka. Natomiast pasażerem był jej ojciec, który jak wykazało badanie alkotestem miał ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Ojciec oświadczył, że uczy córkę jeździć. Dodał również, że woli szkolić ją sam aniżeli miała by to robić jakaś "nauka jazdy".

Brak zaufania do instruktorów nauki jazdy nie upoważnia jednak do łamania prawa. Nadal w świetle obowiązujących przepisów warunkiem dopuszczającym do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej jest posiadanie wymaganych uprawnień.

Za umożliwienie prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobie nie mającej wymaganych uprawnień grozi kara grzywny. W tej sytuacji beztroskiemu ojcu oprócz konsekwencji finansowych może grozić zarzut za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

(KWP w Szczecinie / as)
 

Powrót na górę strony