Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wypadek i posiadanie narkotyków

Data publikacji 10.09.2010

W maju brał udział w wypadku, w którym celowo zepchnięto z drogi samochód. Auto uderzyło w drzewo. Od tamtej pory ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ustalili miejsce pobytu 21-latka i go zatrzymali. W mieszkaniu zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i ekstazy. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Sprawa miała swój początek 3 maja br., wówczas w Łowiczu grupa mieszkańców zaatakowała kilku młodych mężczyzn, którzy usiłowali ratować się uciekając bmw. Za nimi kilkoma samochodami ruszyli napastnicy, którzy zajeżdżając im drogę, usiłowali doprowadzić do zatrzymania auta. Kilkunastokilometrowy rajd zakończył się w miejscowości Krępa, gdzie sprawcy celowo uderzyli w tył bmw. Przy znacznej prędkości doprowadziło to do zepchnięcia bmw z drogi i uderzenia w drzewo. Trzy osoby zostały hospitalizowane.

Wówczas trzej podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu zostali tymczasowo aresztowani.

W tej sprawie prowadzone było śledztwo. Policjanci ustalili miejsce pobytu współsprawcy, który od tamtej pory ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. 8 września około godziny 6.00 rano na podstawie postanowień prokuratorskich policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łowicza. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 gramów amfetaminy, prawie 120 gramów suszu marihuany oraz 70 sztuk tabletek ekstazy.

Zatrzymany 21-latek był już wcześniej - w 2009 roku - tymczasowo aresztowany do innej sprawy jako podejrzany o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 9 września decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu został ponownie tymczasowo aresztowany po usłyszeniu zarzutów sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających - za co grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Łodzi/js)

 

Powrót na górę strony