Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili 160 tys. złotych od osób poznanych na portalu randkowym

Data publikacji 10.09.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o oszustwa. Wyszukiwali oni swoje ofiary za pośrednictwem jednego z portali randkowych, a następnie wzbudzając w nich zaufanie, wyłudzali od nich pieniądze. Łupem oszustów padło co najmniej 160 tysięcy złotych.

8 września 2010 roku około godz. 11.50 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 48 lat. Są oni podejrzani o to, że posługując się fałszywymi danymi osobowymi, wyłudzili od różnych osób co najmniej 160 tysięcy złotych. Podejrzani powoływali się także na wpływy w różnych instytucjach i oferowali pomoc w załatwieniu mieszkań po atrakcyjnych cenach, a pod pretekstem konieczności wręczenia korzyści majątkowych, wyłudzali pieniądze. Mężczyźni wyszukiwali swoje ofiary za pośrednictwem jednego z portali randkowych, działali od marca do maja 2010 roku.

Do chwili obecnej policjanci ustalili w tej sprawie sześć osób pokrzywdzonych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy było więcej osób pokrzywdzonych w wyniku tego procederu. Okazało się również, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany dwoma listami gończymi w innych sprawach o podobnym charakterze.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.5 MB)

Powrót na górę strony