Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 10.09.2010

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Celnego w Łodzi zlikwidowali linię do oczyszczania i rozlewania alkoholu. Zabezpieczono 8850 litrów procentowego trunku bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 700 tys. złotych.

9 września około godziny 15.30, bazując na wcześniejszych ustaleniach, funkcjonariusze dotarli na teren posesji w Rzgowie, gdzie w jednym z garaży miał znajdować się alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz linia do jego oczyszczania i rozlewania. Mieszkający tam 40-latek utrzymywał, że pomieszczenie jest zamknięte, a klucze są w dyspozycji bliżej nieznanego mu wynajmującego. Z uwagi na wyczuwalny w rejonie garażu silny zapach alkoholu, a tym samym duże prawdopodobieństwo potwierdzenia posiadanych informacji, z pomocą strażaków otworzono drzwi do pomieszczeń. Wewnątrz znaleziono linię do oczyszczania i rozlewania alkoholu, składającą się z 11 zbiorników tzw. mauzerów o pojemności 1000 litrów. Pojemniki te były połączone instalacją wyposażoną w filtry oraz pompy. Część rozlanej już procentowej cieczy była zapakowana w kartony po 25 sztuk. Dodatkowo w garażu zabezpieczono puste litrowe opakowania w 73 workach (w każdym po 100 butelek), a także nakrętki i komponenty do destylacji.
Łącznie ujawniono 8850 litrów alkoholu bez znaków akcyzy szacunkowej wartości 708 tys. zł. 40-letni właściciel został zatrzymany do czasu wyjaśnienia tej sprawy.

(KWP w Łodzi / as)

Powrót na górę strony