Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy gwałtów poniosą odpowiedzialność

Data publikacji 22.02.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w maju 2006 roku i styczniu tego roku zgwałcili na terenie powiatu kolskiego 2 kobiety. Przestępcy mają 20 i 36 lat, są kolegami i mieszkają w powiecie łęczyckim.

Pierwszy raz zaatakowali 4 maja 2006 roku w gm. Kłodawa. Ich ofiara 17-letnia dziewczyna około godziny 1:00, rowerem wracała od znajomych. Kolejny raz pojawili się 17 stycznia w gm. Koło, tutaj o godz. 21:00 zaatakowali 20-latkę wracającą rowerem z pracy. W obu przypadkach scenariusz wyglądał podobnie, osobowym VW Passatem podjeżdżali do ofiar uderzali pięściami, łokciami i wciągali do samochodu, a rowery wrzucali do rowu. Kobiet wywozili do lasu. Tam, grożąc bronią (straszak), nożem lub zbitą butelką zmuszali je do obcowania płciowego. Jednej z kobiet skradli discmana oraz telefon komórkowy.

Po godzinie lub dwóch przestępcy odwozili ofiary w pobliże miejsca,z którego je uprowadzili. Kilka miesięcy trwało zbieranie dowodów przez specjalnie powołaną grupę. Pierwszego zatrzymano w miejscu zamieszkania. Jego kolega pracował na delegacji w Łodzi. Zatrzymani przyznali się do popełnionych czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Policjanci podejrzewają, że gwałciciele na swoim koncie mogą mieć inne tego rodzaju przestępstwa dlatego prosimy osoby, które mogły być ich ofiarami, a nie zgłaszały tego faktu, o kontakt z kolską jednostką, tel. dyżurny 063 2618200 lub bezpośrednio z Sekcją Kryminalną 063 2618271.
Powrót na górę strony