Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 10.09.2010

Policjanci z Lublina namierzyli i zatrzymali 26-latka, który na jednym z aukcyjnych portali wystawiał do sprzedaży m.in. sprzęt AGD i foteliki dziecięce. Mężczyzna pobierał pieniądze od klientów, nie wywiązując się z transakcji. Usłyszał już 9 zarzutów, jednak jak sam się przyznał, mógł oszukać nawet 100 osób na kwotę rzędu około 30 tys. złotych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

26-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce policjantów z IV komisariatu w efekcie operacyjnych ustaleń. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna logował się na internetowej aukcji i w ramach prowadzonej przez siebie firmy oferował do sprzedaży różne przedmioty. Był to w większości sprzęt AGD, taki jak pralki, parowary, żelazka, odkurzacze, a także akcesoria dziecięce. W grę wchodziły kwoty rzędu 100-300 złotych.

Prowadząc aukcje, mężczyzna wskazywał klientom konto, na które miały być przelane przez nich pieniądze za zamówiony towar. Jednak 26-latek nie wywiązywał się z transakcji. W konsekwencji tego klienci nie widzieli ani sprzętu, ani pieniędzy.

Wczoraj mężczyzna usłyszał wstępnie 9 zarzutów oszustwa. Przyznał się do winy. Oznajmił, że mógł w ten sposób oszukać nawet około 100 osób, nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, a straty, na które ich naraził to kwota około 30 tys. złotych.

Policjanci docierają do poszkodowanych klientów 26-latka. Dzisiaj mężczyzna trafi przed oblicze prokuratora. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci apelują o ostrożność podczas dokonywania zakupów przez Internet. Takie zakupy niosą za sobą pewne zagrożenia. Nie zawsze sprzedający to osoby uczciwe. Aby nie zostać oszukanym, sprawdzajmy wiarygodność sprzedającego, przeczytajmy komentarze do aukcji i dobrze się zastanówmy zanim przelejemy pieniądze. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, najbezpieczniej jest, aby skorzystać z opcji „zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony