Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja CBŚ – zabezpieczono kilogram kokainy

Data publikacji 13.09.2010

Funkcjonariusze CBŚ KGP zatrzymali na warszawskiej Woli dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie, przygotowanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie kilogram kokainy, pół kilograma marihuany oraz 158 gramów amfetaminy. Robert P. i Daniel B. usłyszeli w prokuraturze rejonowej zarzuty. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn - Robert P. i Daniel B. Podczas kontroli, w odzieży Roberta P. policjanci znaleźli osiem torebek z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku.

Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych jak i piwnicznych, należących do 26-letniego Roberta P. i 21-letniego Daniela B., funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli prawie 1 kg kokainy, pół kilograma marihuany oraz 158 gramów amfetaminy oraz trzy wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków i kilkaset sztuk torebek foliowych z zapięciem strunowym. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 8 tysięcy złotych.

Robert P. i Daniel B. zostali zatrzymani i przewiezieni do wolskiej komendy. Dalsze czynności w tej sprawie wykonywali tamtejsi funkcjonariusze.

W prokuraturze rejonowej obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania, przygotowania i wprowadzania w obieg znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu trafili tymczasowo do aresztu.
Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony