Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 18 zarzutów za udzielanie i obrót narkotykami

Data publikacji 13.09.2010

Żagańska prokuratura aktem oskarżenia zakończyła śledztwo przeciwko dilerowi narkotyków z okolic Szprotawy. Policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 18 zarzutów handlu, nieodpłatnego udzielania i udziału w obrocie środkami odurzającymi i psychotropowymi.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przez kilka miesięcy prowadzili działania dotyczące śledztwa przeciwko dilerowi narkotyków z okolic Szprotawy. Zebrano dowody, które pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 18 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych.

W czasie śledztwa policjanci ustalili, że podejrzany przez 4 lata zajmował się sprzedażą głównie amfetaminy, sporadycznie była to również marihuana. Ustalono, że Łukasz S. wielokrotnie sprzedawał narkotyki kilku osobom. Podejrzany był też dostawcą środków odurzających i substancji psychotropowych dla trzech osób, które trudniły się handlem narkotykami. Wszystkie te osoby stanęły już przed sądem, gdzie za popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zapadły wyroki skazujące.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu oskarżyła 27-letniego Łukasza S. o handel narkotykami i ich nieodpłatne udzielanie innym osobom, a także o udział w obrocie środkami odurzającymi i psychotropowymi na terenie Szprotawy i okolic.

Za popełnienie tych przestępstw narkotykowych grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony