Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo matki

Data publikacji 13.09.2010

W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego za zabójstwo swojej matki. Zwłoki kobiety znaleziono w mieszkaniu na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów w Szczecinie po kilkunastu godzinach poszukiwań. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Policjanci z Komisariatu Poznań Północ i z KWP w Poznaniu zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej 59-letniej matki. W poszukiwaniach i w zatrzymaniu pomogli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, ponieważ w tym mieście ukrywał się podejrzany. W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem środków farmakologicznych bądź odurzających. Podejrzany trafił do szpitala na odtrucie.

W sobotę rano policja otrzymała informację, że w mieszkaniu na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu miało dojść do zabójstwa. Policjanci, którzy pierwsi dotarli do wskazanego mieszkania, znaleźli zwłoki kobiety z ranami zadanymi prawdopodobnie tępym narzędziem. Specjalna ekipa śledcza podczas oględzin zabezpieczała ślady i przesłuchiwała świadków. W tym czasie policjanci kryminalni zbierali informacje, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tej sprawy. Ustalono, że od kilku dni w mieszkaniu kobiety miał przebywać jej 32-letni syn Krzysztof M. Ponieważ nie można było z nim nawiązać kontaktu, rozpoczęto poszukiwania. Odnaleziono go po kilkunastu godzinach w Szczecinie, gdzie został zatrzymany.

Materiały dowodowe zebrane w tej sprawie dały podstawę prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto do przedstawienia zarzutu zabójstwa. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Poznaniu / as)

Powrót na górę strony