Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas sprzedaży 5 kg marihuany

Data publikacji 14.09.2010

Kryminalni z Lublina udaremnili transakcję sprzedaży 5 kilogramów marihuany przywiezionej z jednego z krajów Unii Europejskich. Podczas dynamicznej akcji policyjni antyterroryści i kryminalni zatrzymali 39-letniego kuriera oraz 33-letniego odbiorcę towaru – Mirosława P., znanego jako „Iławiak”. Obaj będą odpowiadać za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło w niedzielę po południu w jednej z miejscowości pod Lublinem. W wyniku dynamicznej akcji z udziałem policyjnych antyterrorystów funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie jednej z posesji właśnie realizowali transakcję odbioru narkotyków.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 5 kilogramów marihuany zapakowanej w trzy hermetyczne paczki ukryte w podróżnej torbie 39-letniego Marka K. Jak się okazało, środki odurzające trafiły do miejscowości pod Lublinem, po przebyciu długiej drogi z jednego z krajów Unii Europejskiej. Oprócz 39-letniego kuriera w ręce funkcjonariuszy wpadł ich odbiorca – znany policjantom przestępca 33-letni Mirosław P. ps. Iławiak. Mężczyzna wielokrotnie zatrzymywany był za obrót narkotykami na dużą skalę, usłyszał także zarzuty kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i udziału w rozbojach. Na początku lipca br. został zwolniony z Areszty Śledczego w Lublinie, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztu.

Od tamtego czasu Mirosław P. był w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie. Ci mieli przypuszczenia, że mężczyzna, jako jeden z byłych przywódców rozbitych grup przestępczych, po wyjściu na wolność spróbuje powrócić do przestępczego procederu i odnowić kontakty ze światem przestępczym. Nie mylili się. Trafił on do policyjnego aresztu razem z zatrzymanym 39-latkiem.

Dziś obydwaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a następnie do sądu. Będą odpowiadać za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Grozi im kara do 15 pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony