Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z Holandii do Polski z marihuaną w plecaku

Data publikacji 14.09.2010

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie zatrzymany przez policjantów bydgoszczanin. Podczas przeszukania znaleziono przy nim prawie kilogram narkotyków wartych na czarnym rynku ponad 50 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy zatrzymali 28-letniego bydgoszczanina, podejrzanego o przemycanie narkotyków z Holandii. W niedzielę (12.09) rano krótko przed godz. 5:00, mundurowi czekali na dworcu autobusowym na wracającego z Holandii Huberta S., który mógł przewozić środki odurzające. Informacja okazała się prawdziwa. Po dokładnym sprawdzeniu funkcjonariusze znaleźli w plecaku, zapakowane w foliowe worki oklejone taśmą, ponad 830 gram marihuany, a w taksówce, którą chciał odjechać 28-latek, 100 gram kokainy. Oprócz tego, w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli również elektroniczną wagę. Narkotyki warte na czarnym rynku ponad 50 tys. zł trafiły do policyjnego magazynu. Zatrzymanemu bydgoszczaninowi prokurator przedstawił zarzut przemytu do Polski znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 5 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3 lata.

Wczoraj (13.09) sąd, na wniosek prokuratora, aresztował 28-latka na 3 miesiące. Trwają czynności, które mają na celu ustalenie powiązań przemytu narkotyków z innymi osobami. Dziś już wiadomo, że w przeszłości 28-latek był karany za naruszenie przepisów ustawy o zapobieganiu narkomanii.

(KWP w Bydgoszczy / as)
 

Powrót na górę strony