Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabicie psa

Data publikacji 14.09.2010

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił swojego psa. Sprawca zatłukł zwierzę ramą okienną. O zakopanie martwego psa poprosił sąsiada. Teraz za czyn, którego się dopuścił, grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

13 września policjanci z Wydziału Prewencji jeleniogórskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabicie psa. Sprawca, zabijając zwierzę, działał ze szczególnym okrucieństwem. Zatrzymanym okazał się 37-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Janowice Wielkie.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali od jednego z okolicznych mieszkańców. Około godziny 19.20 na numer alarmowy Policji zadzwoniła osoba i powiadomiła o bestialskim zabiciu psa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kilka godzin wcześniej zatłukł zwierzę ramą okienną.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na miejsce skierował funkcjonariuszy. O zdarzeniu powiadomił też weterynarza. Właścicielem zwierzęcia okazał się 37-letni mężczyzna. W chwili podjęcia interwencji okazało się, że jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu.

Martwe zwierzę zostało wykopane. Zajął się nim weterynarz. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łn)

 


 

 

Powrót na górę strony