Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia antyterrorystyczne

Data publikacji 14.09.2010

Dziś w Warszawie odbywają się ćwiczenia antyterrorystyczne służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Ich celem jest sprawdzenie systemów współdziałania i łączności oraz procedur uruchamiania odpowiednich sił i środków w sytuacji kryzysowej, obejmującej w tym wypadku m.in. masową sytuację zakładniczą.

W Polsce zagrożenie atakiem terrorystycznym utrzymuje się na niskim poziomie, niemniej jednak polskie służby i instytucje muszą być przygotowane na taką ewentualność. Temu właśnie służą dzisiejsze ćwiczenia.

Wnioski z ćwiczeń zostaną wykorzystane w przygotowaniach służb do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, których gospodarzami są Polska i Ukraina.

Informujemy, że przy ul. Bonifraterskiej 6 (przy głównym wejściu na stadion Polonii) w Mobilnym Posterunku Policji został utworzony punkt obsługi medialnej ćwiczeń antyterrorystycznych. Informacji na temat ćwiczeń udziela tam Maciej Karczyński – Rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Policji (tel. 605 515 134).

KSP / mg

Powrót na górę strony