Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekinier zatrzymany

Data publikacji 14.09.2010

Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili poszukiwanego mężczyznę. Kiedy zaczął on uciekać, jeden z funkcjonariuszy podjął za nim pościg. Podczas pościgu policjant postrzelił 31-latka poszukiwanego do odbycia kary aresztu. Uciekinier z niegroźną raną został przewieziony do szpitala, jego stan jest stabilny.

Wczoraj około 17.00 w Szamocinie w trakcie rutynowej kontroli drogowej policjanci ustalili, że jeden z trzech mężczyzn podróżujących osobowym nissanem jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chodzieży do odbycia kary więzienia.

W pewnym momencie mężczyzna zorientował się, że policjanci mają zamiar go zatrzymać i zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy podjął za nim pościg, wzywał go do zatrzymania się. Padły strzały, mimo to poszukiwany nadal uciekał w kierunku lasu, gdzie zniknął z oczu policjantowi.

Na miejsce zdarzenia zostały natychmiast ściągnięte siły policyjne wzmocnione o mundurowych z ościennych jednostek i psy tropiące. Istniało prawdopodobieństwo, ze uciekinier jest ranny.

W trakcie szeroko zakrojonych poszukiwań około 19.00 w centrum Szamocina policjanci zatrzymali poszukiwanego. Okazał się, że 31-letni mężczyzna mieszkający w powiecie złotowskim był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Mężczyzna był ranny, miał ranę postrzałową okolic biodra. Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej i przekazali załodze karetki. Przewieziono go do szpitala w Chodzieży. Lekarze określają jego stan jako dobry i stabilny.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora zostały wykonane czynności procesowe i techniczne służące ujawnieniu i zabezpieczeniu materiału dowodowego.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony