Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie groźnego przestępcy

Data publikacji 23.02.2007

Pomorscy policjanci zatrzymali groźnego przestępcę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania wydanym przez niemiecką prokuraturę. Jest nim 28-letni Przemysław L. z Gdańska. Mężczyzna był poszukiwany za szeregu napadów rabunkowych. Ofiary były wiązane i kneblowane. Biciem zmuszano je do wydania wartościowych przedmiotów.

Mężczyzna został zatrzymany w Kołbaskowie, kiedy to próbował przekroczyć granicę RP. Prawdopodobnie w ciągu 10 dni zostanie przekazany stronie niemieckiej. Wcześniej, 31 stycznia, został zatrzymany wspólnik Przemysława L. – 30-letni Piotr D. z Gdańska. Jak ustalili policjanci, 30-latek ukrywał się w Anglii. Podjęli współpracę z brytyjską policją, a ta zatrzymała przestępcę.

Obaj byli poszukiwani za planowanie i dokonywanie szeregu napadów rabunkowych. Jak ustalono, podstępem dostawali się do mieszkań na terenie Niemiec, tam z użyciem przemocy grożąc bronią palną zmuszali swoje ofiary do oddania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Ofiary były wiązane, kneblowane i bite. Teraz o losie przestępców zadecyduje niemiecki sąd.

Powrót na górę strony