Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani

Data publikacji 23.02.2007

Policjanci zatrzymali poszukiwanych listami gończymi Krzysztofa D. i Mirosława P. W mieszkaniu w którym ukrywał się Krzysztof D. zabezpieczono m.in. linię produkcyjną amfetaminy, odczynniki, środki chemiczne, m.in. ponad 100 kg białego proszku, mogące służyć do produkcji narkotyków, dzieła sztuki niewiadomego pochodzenia i przelewy bankowe do Kolumbii.

Cała sprawa zaczęła się w chwili, kiedy kryminalni ze Śródmieścia dowiedzieli się o kryjówce poszukiwanego przez sąd okręgowy w Warszawie, 47 - letniego Krzysztofa D. -podejrzanego o wyłudzenie kredytu. Z ich ustaleń wynikało, że przebywał on w jednym z domów w warszawskim Wawrze. Dom został poddany obserwacji. Po kilkudziesięciu minutach uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który wszedł na teren posesji. Policjanci postanowili go sprawdzić. 50 - letni Mirosław P. okazał się być poszukiwany listem gończym przez jednostkę Policji z Wrocławia oraz przez prokuratury na terenie całego kraju do ustalenia miejsca pobytu. Z jego słów wynikało, że przyszedł właśnie odwiedzić swojego kompana.

Do drzwi policjanci podeszli razem z nim. Ich nawoływania oraz wezwania do otwarcia nie dawały jednak rezultatu, mimo, że ze środka lokalu dochodziły odgłosy świadczące o czyjejś obecności. W pewnym momencie przez drzwi balkonowe z budynku wypuszczony został pies rasy rotwailer. Wszystko wskazywało na to, że osoba, która była w mieszkaniu celowo starała się odstraszyć funkcjonariuszy i utrudnić im wejście do środka. Wezwany na miejsce patrol ekologiczny Straży Miejskiej obezwładnił psa, a policjanci postanowili wyważyć drzwi.

W budynku jak się okazało, ukrywał się poszukiwany Krzysztof D. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu a w chwili zatrzymania był agresywny i wulgarny.

Wynik przeszukania pomieszczeń był zaskakujący. W piwnicy funkcjonariusze ujawnili m.in. ponad 100 kg białej substancji, różnego rodzaju płyny, rozpuszczalniki, środki chemiczne, odczynniki i urządzenia mogące służyć do produkcji narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli dzieła sztuki niewiadomego pochodzenia, przelewy bankowe do Kolumbii, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, z których część była ukryta i aktywna oraz duże ilości różnego rodzaju sprzętu komputerowego i RTV.
Powrót na górę strony