Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

50 tysięcy zostanie w banku

Data publikacji 15.09.2010

50 tysięcy złotych usiłowali wyłudzić w banku na Woli mieszkańcy Pruszkowa. Marzena B. i Rafał P. wpadli w ręce funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarcza KSP w chwili podpisywania dokumentów w banku. Do wniosku załączyli sfałszowane zaświadczenie o zarobkach. Dzisiaj zostaną przesłuchani przez wolskim mundurowych. Za ten czyn grozi im do 8 lat więzienia.

Rafał P. wystawił Marzenie B. zaświadczenie o rzekomym zatrudnieniu jej w jego firmie. Na podstawie tego dokumentu mieszkańcy Pruszkowa ubiegali się w banku na Woli o kredyt gotówkowy. Bank zawiadomił o swoich podejrzeniach, co do autentyczności tego dokumentu, funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę. W chwili, gdy Marzena B. podpisywała umowę, została zatrzymana przez mundurowych. Stróże prawa zatrzymali również Rafała P., który przed bankiem czekał w samochodzie na znajomą.

Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzą wolscy policjanci. Dzisiaj Marzena B. i Rafał P. usłyszą zarzuty oszustwa. Za ten czyn grozi im do 8 lat wiezienia.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony