Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali go na lotnisku

Data publikacji 15.09.2010

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 20-latka. Sprawca został schwytany na lotnisku w Pyrzowicach, skąd próbował uciec poza granice kraju. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do brutalnego przestępstwa doszło w miniony poniedziałek w jednym z mieszkań przy ul. Gogolińskiej w Zabrzu. 24-latek spotkał się w nim ze swoim dłużnikiem. W trakcie rozmowy sięgnął po nóż, którym ugodził swoją ofiarę. Poszkodowany z przebitym płucem trafił na blok operacyjny szpitala. Lekarze uratowali rannego, choć jak podają, był on o krok od śmierci.

W międzyczasie zabrzańscy policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy ataku. Przełom w działaniu śledczych nastąpił wczoraj. Mundurowi ustalili, że podejrzewany o popełnienie przestępstwa 24-latek zamierza opuścić kraj, wyjeżdżając do Szwecji.

Informacje te zostały potwierdzone. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku Pyrzowice, udaremniono mu wylot do Sztokholmu. Trafił on do policyjnego aresztu. Dziś o jego dalszych losach zdecyduje prokurator oraz sąd.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony