Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

100 szczepionkami zaszczepiła 500 osób

Data publikacji 23.02.2007

Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 41-letnią pracownicę jednego z koszalińskich Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Kobiecie zarzuca się narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz przywłaszczenia 27 tysięcy złotych.

Zatrzymanie to efekt kontroli wewnętrznej jaką przeprowadził dyrektor NZOZ-u. Podejrzenie przełożonych kobiety wzbudził fakt, że podczas jej dyżurów w NZOZ-ie wykonanych było mało szczepień przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu "B". Dyrekcja prowadząc kontrolę w pokoju szczepień utwierdziła się w swoich przypuszczeniach. W pokoju został znaleziony zeszyt, w którym kobieta zapisywała daty oraz dane szczepionych pacjentów. Z prowadzonej przez nią ewidencji wynikało, że ze 100 szczepionek zostało zaszczepionych 500 osób. Każda z osób zapłaciła za szczepienie 42 złote, które to pieniądze nie zostały zaewidencjonowane w raportach kasowych.

Wszystkie osoby zostały zaszczepione zmniejszonymi dawkami lub tzw. "placebo". Przeprowadzone badania przez NZOZ, u szczepionych osób potwierdziły, że nie zostały one uodpornione na WZW typu "B".

Dyrektor placówki o wszystkich swoich ustaleniach powiadomił Prokuraturę i Policję. Wczoraj w godzinach wieczornych kobieta została zatrzymana przez Policję.
Dzisiaj zostaną jej przedstawione zarzuty. Pierwszy dotyczący narażenia innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3. Drugi zarzut dotyczyć będzie przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 27 tysięcy za co grozi kara do 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony