Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kolejne skradzione audi

Data publikacji 15.09.2010

Policjanci z Mrągowa odzyskali skradziony samochód. W najbliższych dniach odzyskane audi A6 trafi do właściciela. Sprawcy zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzenia. Ewentualne zarzuty, które usłyszą zatrzymani będą uzależnione od policyjnych ustaleń.

Po godzinie 23.00 policjanci z patrolu zauważyli krążące po mieście audi A6. Kierowca samochodu na widok radiowozu nagle przyspieszył i natychmiast zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, dlaczego mężczyzna tak się zachował. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że kierowca nie miał dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. Krzysztof K. posługiwał się jedynie ich kserokopią. Gdy policjanci sprawdzili audi A6 w bazach danych okazało się, że samochód został skradziony na terenie sąsiedniego powiatu.

Kierowca oraz pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani i będą mogli złożyć wyjaśnienia. Pierwsza wersja, którą podawali zatrzymani, mówiła o tym, że pożyczyli samochód.

Policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzenia. Ewentualne zarzuty, które usłyszą mieszkańcy powiatu mrągowskiego i olsztyńskiego będą uzależnione od policyjnych ustaleń.

To kolejne już auto, które odzyskali w tym miesiącu policjanci z Mrągowa.

1 września około godziny 18.30 na ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie, policjanci KWP wspólnie z mrągowskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch obywateli Litwy, którzy jechali skradzionym na terenie Niemiec audi A6. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po usłyszeniu zarzutów podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Samochód natomiast wrócił do właściciela.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony