Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli 24 zarzuty

Data publikacji 15.09.2010

Policjanci z Pogodna i Szczecina zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do kilku samochodów. Do tego momentu usłyszeli oni 24 zarzuty i niewykluczone, że zostaną im postawione kolejne. Za włamania sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełnili służbę na terenie Pogodna. Będąc na jednym z osiedli, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok oznakowanego radiowozu odrzucili jakieś przedmioty od siebie i zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Do działań włączyli się kolejni funkcjonariusze i po chwili obaj uciekinierzy byli w rękach mundurowych. Jak się okazało, mężczyźni podczas ucieczki wyrzucili radioodtwarzacz, radio i antenę CB. Obaj zatrzymani trafili na noc do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni chwilę przed zatrzymaniem włamali się do kilku samochodów zaparkowanych na osiedlu. Z uwagi na to, że sposób działania był dość charakterystyczny, funkcjonariusze z dochodzeniówki przeanalizowali wcześniejsze sprawy, w których był on podobny.

Mundurowi doszli do wniosku, że zatrzymani mogą mieć na sumieniu zdecydowanie więcej włamań. Przypuszczenia te były słuszne. Okazało się, że na koncie duetu są w sumie 24 włamania. Zatrzymani usłyszeli tyle samo zarzutów. Jednak policjanci nie wykluczają, że ta liczba może wzrosnąć. Łupem sprawców padały głównie radioodtwarzacze i głośniki samochodowe, ale też laptopy, telefony komórkowe, płyty CD, dokumenty, odtwarzacze mp3 i narzędzia.

Teraz obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności .

(KWP w Szczecinie / łn)

 

Powrót na górę strony