Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie handlu narkotykami

Data publikacji 15.09.2010

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy przy pomocy Grupy Realizacyjnej oraz Zespołu Wywiadowców zatrzymali kolejne dwie osoby do sprawy o przemyt narkotyków na teren Polski oraz posiadanie i handel nimi na terenie Zielonej Góry. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych mundurowi znaleźli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 15 tys. złotych.

W wyniku wczorajszych (14.09.br.) działań operacyjnych policjantów z Wydziału do walki z przestępczością narkotykową do policyjnej izby zatrzymań trafiło dwóch mężczyzn, którzy, jak ustalono, mieli powiązania z grupą 7 osób zatrzymanych na początku września i podejrzanych o przemyt oraz handel narkotykami.

Do pierwszych zatrzymań doszło w czwartek (02.09 br.) w nocy. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 osoby podejrzane o przemyt narkotyków na teren Polski. W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, znaleziono heroinę, w ilości wystarczającej na przygotowanie ok. 4000 działek.

W tym samym czasie mundurowi weszli do mieszkań i zatrzymali kolejne 4 osoby, podejrzane o handel narkotykami. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Wówczas policjanci zabezpieczyli ok. 10 tys. działek różnych narkotyków, a także pieniądze pochodzące prawdopodobnie z handlu narkotykami w kwocie kilkunastu tysięcy złotych (w tym walutę obcą).

Wczoraj (14.09.br.) o godz. 16.40 na terenie Zielonej Góry zatrzymano do tej sprawy 42-letniego zielonogórzanina oraz jego 31-letniego kolegę.

W trakcie przeszukania mieszkania wynajmowanego przez pierwszego z mężczyzn ujawniono narkotyki (amfetaminę, heroinę oraz kokainę), których czarnorynkowa wartość określona została na kwotę co najmniej 15 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci zabezpieczyli w lokalu pieniądze w obcej walucie oraz mienie na poczet przyszłych kar. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Po wykonaniu czynności prokurator wystąpi z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do obu zatrzymanych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / łn)

Powrót na górę strony