Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić samochody warte ponad 260 tys. złotych

Data publikacji 23.02.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić nowe auta z salonów samochodowych na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie w jednym z salonów samochodowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości 65.334 zł na zakup nowego samochodu. Sprawcy zostali zatrzymani w salonie samochodowy w momencie gdy mieli odbierać auto.

Policjanci ustalili, że pomysłodawcą przestępczego przedsięwzięcia był 36-letni mężczyzna w przeszłości notowany za oszustwa i wyłudzenia. Po zatrzymaniu okazało, że mężczyzna ten nie powrócił do zakładu kranego po przerwie w odbywaniu kary, którą zarządono z uwagi na stan jego zdrowia. Drugi z zatrzymanych to 58-letni bezrobotny. Mężczyzna miał spełniać rolę tzw. „słupa” i to on miał być kredytobiorcą, a po zakupie samochodu miał być jego właścicielem.

Funkcjonariusze mając podejrzenie, że mogło dojść do jeszcze innych wyłudzeń skontaktowali się z innymi jednostkami policji. Wtedy okazało się, że mężczyźni lada dzień mieli stać się właścicielami dwóch kolejnych nowych samochodów, każdy o wartości ok. 100 tys. zł. Jak ustalili policjanci, sprawcy złożyli już fałszywe dokumenty, na ich zakup w dwóch różnych salonach w Lubinie. Również nie pogardzili drobniejszym sprzętem takim jak: AGD i TV. W ich mieszkaniach znaleziono nowe kamery video, telewizory plazmowe, kuchenkę gazową., które wyłudzili ze sklepów na terenie powiatu głogowskiego i wschowskiego.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Wobec 36-letniego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast w stosunku do 58-letniego mężczyzny zastosowano dozór policyjny.
Powrót na górę strony